Meet.js Summit 2012 Relacja

meet.js summit logo

Poznań, 14 stycznia 2012 r – konferencja meet.js summit, choć minął już tydzień od tego wydarzenia, ja wciąż jestem pod wrażeniem. Konferencja była niejako podsumowaniem lokalnych spotkań meet.js. Są to niekomercyjne meetup’y front-endowców, na których prezentowane są prelekcje na tematy webowe (front-endowe), jts HTML, JS, CSS.

Organizacja

Konferencję zorganizowali Damian Wielgosik wraz z GTUG Poznań oraz Startup-It.pl. Obsługa uczestników przebiegała szybko i sprawnie, technicy pod ręką, wszyscy chętni do pomocy. Chylę czoła za jakość organizacji tego darmowego(!) eventu.

Miejsce: Centrum Wykładowe Politechnki Poznańskiej – duży, przestronny, nowoczesny budynek, sale wykładowe, sporo wolnego miejsca na korytarzach. Dzięki temu prezentacje na były łatwiejsze w odbiorze, a duża przestrzeń na korytarzach spokojnie pomieściła te ponad 250 osób. Nawet podczas przerw kawowych czy lunchu.

Gadżety: dużym zaskoczeniem była duża ilość gadżetów i nagród. Sponsorzy spisali się świetnie. Były naklejki meet.js i Front-Trends, smycze od Mozilli oraz Allegro Group, zniżki 10€ na konferencję Front-Trends 2012. Poza tym do zgarnięcia były kubki i koszulki Google, naklejki HTML5, koszulki Mozilli, Nodejitsu i HTML5, pendrive’y i smycze Nokii. Każdy dostał koszulkę, przy tym wartym wspomnienia jest, że można było zaprojektować własną lub zaproponować tekst do chmurki z komiksu. Wykazując się taką inwencją brało się udział w konkursie, w którym główną nagrodą był iPod!

To nie koniec, były ciastka, a do nich kawa i/lub herbata (woda dla unikających używek 😉 ). Był też lunch (3 dania do wyboru), tak jak reszta – darmowy. Po całodniowej konferencji nastąpiło zasłużone afterparty (dzięki Cognifide), na którym każdy z uczestników otrzymał kupony do wykorzystania w barze.

Przebieg i prezentacje

Całość rozpoczęła się od 10 rano (rejestracja od 9) a zakończyła następnego dnia w godzinach porannych w Alcatraz Club. Prezentacje były przeplatane z przerwami kawowymi oraz lunch’em. Był zatem czas na zmianę sali oraz przygotowanie dawki kofeiny.

Z racji dużej liczby prezentacji (18) całość została podzielona na 2 ścieżki. Osobiście nie przepadam za takimi rozwiązaniami bo czasem jest bardzo trudno się zdecydować, którą prelekcję wybrać. Z tego względu nie uczestniczyłem we wszystkich w których bym chciał. Na szczęście całość wystąpień była nagrywana, zatem jest szansa, że zobaczę te, które niestety ominąłem.

Prelekcje były różne, na różnym poziomie przygotowania merytorycznego i technicznego oraz językowego (wszystkie po angielsku). Niektórzy wypadli świetnie, inni nieco gorzej.

Po tygodniu, mocno w pamięci zostały prezentacje, m.in:

  • Marek Stępień: The Web is Open. Let’s keep it that way – ciekawie o inicjatywie Open Web
  • Andrzej Mazur: CSS4 and the future of CSS – o nowinkach w przyszłych specyfikacjach CSS
  • Kamil Trebunia: Game design patterns – live coding (oparty na revertach commitów), plus świetne komentarze Now we have more time to enjoy the children dying., Dying is something you can subscribe to
  • Lukas Nowacki: Team building and development practices – o ulepszaniu programowania w stylu Tarantino jak przystało na prawdziwych reservoir devs
  • Aleksander Dąbrowski: Write once – use twice (Back & Front) – o nie duplikowaniu, o nieduplikowaniu kodu
  • Zef Hemel: Avoiding JavaScript Pitfalls Through Tree Hugging – o przytulaniu się do drzewa
  • Bartosz Szopka: CSS 3D Transforms – za pomocą CSS 3D transforms – impress.js jest na prawdę impressive
  • Patrick H. Lauke: HTML5 multimedia – browser-native video, audio and canvas – o audio i viedeo z niesamowitymi demami z wykorzystaniem kamery internetowej, elementu video i JavaScript

Podsumowanie

Bardzo szybko zebrane prezentacje są do obejrzenia na profilu G+ GTUG’a, z niecierpliwością czekam na nagrania.

Świetna impreza, miła atmosfera, sporo znajomych osób. Oczywiście była reprezentacja forum.kohanaphp.pl – pzdr @mck, @nrm). Był też @chemikpl, którego poznałem osobiście na ostatnim WordCamp’ie i inni. Kolejny raz pojawiły się okazje do osobistego poznania tych, których kojarzyło się z neta, pozdr @wokiebpl, @singlespl oraz @end3r.

Inne relacje: end3r, ferrante, pavelloz, michalbe, jPortal.pl, ChemikPIL

Przygotowanie na najwyższym poziomie, pomimo iż cała impreza była darmowa. Jeszcze raz, wielkie brawa.

 

Przeczytaj także

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »

 
 
 

Miło było spotkać się na żywo i chwilę porozmawiać ;]

 

Odpowiedz

 

Dzięki za komentarz do mojego wystąpienia 🙂 Jesteś kolejną osobą, która zwraca, że forma workshopu oparta o historię z GitHuba to dobry pomysł, więc pewnie spróbuję z tym jeszcze raz. Dzięki!

A jakby jeszcze ktoś był i mnie widział, to będę wdzięczny za komentarze na SpeakersRate: http://t.co/Ozv56mtc

 

Odpowiedz

 

Dodaj komentarz

 
(nie będzie publikowany)
 
 
Komentarz
 
 

Dozwolone tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
© 2009 - 2023 Vokiel.com
WordPress Theme by Arcsin modified by Vokiel